Що таке інкасо: визначення і види

Що таке інкасо?

В Україні часто використовують слово інкасо, якому є два визначення (Incasso – надходження, отримання (італ.).)

По-перше, це профільне колекторське агентство України, яке спеціалізується на стягненні боргів мікрофінансових організацій, в сфері ЖКГ, а також обслуговуванні інтересів українських клієнтів за кордоном.

По-друге, інкасо – це популярний банківський термін, посередницька операція по стягненню грошових коштів від одного контрагента до іншого із зарахуванням грошей відразу на рахунок одержувача за послуги, роботи або товари.

Колекторське агентство Інкасо

Є Інкасо, що не має відношення до банківських термінів і ця назва спеціалізованого колекторського агентства, яке успішно працює в Україні вже кілька років.

Центр боргових зобов’язань Інкасо професійно займається стягненням заборгованості фізичних та юридичних осіб на території України та країн Європейського Союзу і проводить повний комплекс роботи з боржником, забезпечуючи максимально ефективний результат в короткі терміни. який включає в себе досудове стягнення, судові процедури, виконавче провадження, а також розшук боржника і його майна.

Інкасо надає професійні послуги збору боргів на всіх стадіях заборгованості. Весь процес роботи організований з урахуванням всіх можливих ситуацій, завдяки значному досвіду кожного співробітника.

Види інкасо і супровідні документи

Якщо говорити про банківські операції, то інкасо розрізняють чисте і документарне.

Чисте інкасо – це операції тільки c фінансовими документами, які потрібні для отримання грошей (наприклад, векселі, чеки).

Документарне інкасо – це операції з фінансовими документами, а також комерційними, які підтверджують інформацію про товар (якість, кількість, комплект), рахунки, товарні накладні, супровідні, свідоцтва та інші).

Навіщо вибирати інкасо, як вид розрахунків?

Основні причини вибору такого способу:

 1. особливості локального законодавства;
 2. довірчі комерційні відносини експортера з імпортером;
 3. гарантія здійснення операції: товар покупець отримає тільки після оплати;
 4. сторони угоди знаходяться в різних країнах і не можуть бути присутніми на укладенні угоди особисто, тому потрібен надійний посередник.

Документарне інкасо

І так, розберемося докладніше, що ж таке документарне інкасо і в якому випадку вибирають цей вид розрахунку з контрагентом.

Такий спосіб має на увазі певну послідовність: продавець (постачальник) відправляє товар покупцеві і тільки після отримання посилки другою стороною, в своєму банку отримує за товар оплату.

Це популярна схема в міжнародній практиці, коли обидва контрагента здійснюють операцію в різних країнах, тоді підключають до вирішення питання банк. Фінустанова в даній ситуації робить розрахунок і передачу товарних документів, а за свої послуги бере відсоток.

Схема розрахунку при документарному інкасо: 7 кроків до здійснення угоди

 1. Підписати договір, обов’язково вказати спосіб розрахунку – документарне інкасо.
 2. Відправити товар.
 3. Передати інкасову вимогу, інструкції та документи на товар в банк продавця.
 4. Переслати документи покупцеві (це робить банк).
 5. Повідомити покупцеві про те, що прийшли документи на його ім’я і розповісти про умови їх отримання.
 6. Покупець може переглянути документи і тільки після цього передати оплату. Папери до здійснення платежу залишаються в банку.
 7. Продавець отримує свої гроші на рахунок в банку.

Є дві опції оплати інкасових документів:

 1. Негайний платіж: коли покупець платить відразу після отримання повідомлення з банку;
 2. Відстрочка платежу: коли покупець платить не відразу, а до зазначеної дати.

Так чи інакше, але документарне інкасо базується в основному на довірі між продавцем і покупцем. Банк лише як посередник.

Чисте інкасо

Чисте інкасо передбачає отримання грошових коштів за різними зобов’язаннями (за чеками, векселями, розписками), тому схема розрахунку трохи відрізняється від схеми з документарного інкасо.

Схема розрахунку при чистому інкасо

 1. Продавець виписує документ на банк одержувача.
 2. Експортери дають на інкасо чеки і векселі, роблячи при цьому передавальний напис на користь банку-ремітента.
 3. Чек з одного банку передається в інший і видається експортеру.
 4. Чек перевіряється на терміни для пред’явлення до платежу і інші характеристики цілісності і передається в інший банк.
 5. Своєчасна оплата контролюється кількома особами при чистому інкасо, тому схема максимально надійна.
Recent Posts

Leave a Comment

Взыскание долгов через нотариуса