Процедура підтвердження обов’язків боржника перед кредитором по поверненню кредитних коштів, яка має на увазі отримання судового рішення для виконавчого провадження.  Порядок стягнення боргів в судовому порядку дозволяє здійснити стягнення заборгованості навіть в тому випадку, якщо боржник відмовляється від її погашення.

 

Судова практика з розгляду справ про стягнення заборгованості в більшості випадків є позитивною, при достатній наявності доказової бази.  Як докази можна використовувати всі підписані документи (включаючи графіки погашення, угоди, розписки), договори-оферти, листування в електронному вигляді, sms-повідомлення, свідчення свідків і тд.

 

Основний порядок щодо стягнення заборгованості через суд:

  • Збір і підготовка всіх документів, які підтверджують наявність заборгованості
  • Підготовка позовної заяви та подача в суд
  • Безпосередня участь в судових засіданнях
  • Контроль до винесення рішення

 

Основне завдання цього етапу роботи полягає в тому, щоб підтвердити невиконання  зобов’язань боржника і в примусовому порядку домогтися повернення боргу.

 

Далі необхідні грошові кошти з урахуванням відсотків, пені та штрафних санкцій за користування кредитними коштами списуються з рахунків боржника, а при відсутності або нестачі коштів, відбувається звернення стягнення на майно боржника.  Крім того, кошти, витрачені кредитором на проведення процедури можна перекласти на боржника.  Цей етап називається виконавче провадження.